به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید

      
سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ May 2024 21
کد خبر: ۲۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
تعداد نظرات: ۵ نظر

عکس نوستالژیک/بهترین خط دفاع لیگ ایران

عکس نوستالژیک/بهترین خط دفاع لیگ ایران

خوزستان اسپورت- فوتبال خوزستان در کنار بازی‌های تهاجمی تیم‌هایش، همواره دارای مدافعان محکمی بوده است.

به گزارش خوزستان اسپورت، تیم جنوب اهواز که با وجود همه مشکلات مالی در ابتدای دهه 70 شمسی در ردیف بهترین تیم‌های ایران قرار گرفت و به مسابقات جام در جام آسیا راه یافت، عنوان بهترین خط دفاعی فوتبال ایران در سال 1372 را به خود اختصاص داد.

تیم جنوب اهواز با حضور چهار مدافع خوزستانی، کمترین گل خورده را در لیگ ایران در سال 72 داشت. جنوب با این خط دفاعی مستحکم و البته ارائه بازی‌های تهاجمی و پیروزی‌های متوالی به فینال جام حذفی ایران رسید و مقام سوم لیگ آزادگان را هم به خود اختصاص داد.

سیاوش بختیاری‌زاده (مدافع چپ)، نعیم سعداوی (مدافع راست)، علی نواصرزاده و کورش بختیاری (مدافعان میانی) تیم جنوب اهواز در آن دوره بودند که عنوان بهترین خط دفاع لیگ ایران را با کمترین گل خورده به تیم سرخ‌پوش جنوب اختصاص دادند.

جنوب اهواز در اواسط دهه 70 شمسی، امتیازش را به فولاد خوزستان واگذار کرد و بازی‌های هیجان این تیم خصوصاً دربی‌های معروف برابر استقلال اهواز، پرطرفدارترین تیم فوتبال خوزستان در آن دوره، به آرشیو خاطرات فوتبالدوستان خوزستان پیوست.

نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۵
جمال بخشنده نیا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۴
2
10
دمتون گرم
باز هم از این مطالب بزارید تا این نوجوونا که فکر و ذکرشون فقط تیمهای تهرانیه بدونن در گذشته فوتبال دست کیا بوده و خوزستانیا چه کارا که نو این فوتبال نکردن!!!
خوزستان مهد فوتبال
ناشناس
|
India
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
1
2
واقعا اگربه تاریخ فوتبال کشورنگاهی بیندازی محالست جامی یا لیگی را مشاهده کنی که در کشور برگذار شده باشد ولی خوزستان در آن پا به پای پایتخت نباشدشاید قهرمان نمیشد ولی همیشه مدعی بود و تیمهای تهرانی یا انزلی که بعد از تهران و خوزستان تاریخ دیرینه در فوتبال کشور دارند با تمام تجهیزات برای بازی با تیمهای خوزستان (تیمهای اهوازی یا آبادان) می آمدند.و دلیل قهرمان نشدن تیمهای خوزستانی این بود که تیمهای پایتخت برای قهرمانی از پرداخت هیچ چیزی دریغ نمیکردن واز هر بازیکن خوزستانی که کمی احساس خطر میکردن سریعا او را با بهترین امکانات به تهران منتقل میکردن.واقعا پایتخت فوتبال کشور خوزستان است ببینید این شعار آبادانیها نه آبی نه قرمز.......یا خوزستان برزیلته ماله چند دهه پیشه .
بدر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
0
4
لطفا ازتیم جنوب درباشگاههای آسیا هم مطلبی داشته باشید.
عبد سوسنگرد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
1
4
همه خوش ترکیب .همه سیبیلو.همه خشن. بایدهم بهترین خط دفاع باشند مرد میخواست به این دفاع نزدیک بشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
0
0
ای کاش دوباره تیم جنوب احیاء بشود