به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید

      
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ May 2024 30
کد خبر: ۵۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹

تشکیل شورای حل اختلاف در فوتبال

خوزستان اسپورت- رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ از تشکیل شورای حل اختلاف در فوتبال برای حل مشکل بازیکنان با باشگاه‌ها در بحث قراردادها خبر داد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، مصطفی شهبازی در خصوص اینکه برخی قراردادهای بین باشگاه‌ها و بازیکنان مشکلاتی دارد که باید اصلاح شود، گفت: اگر در قراردادها شرایط یا مفادی گنجانده شود که خلاف مقررات باشد این مفاد بی‌اعتبار است و از باشگاه‌ها می‌خواهیم که این مفاد غلط را اصلاح کنند. اگر هم این بند از قراردادها اصلاح نشود همان یک بند بی‌اعتبار است اما به این شکل نیست که یک جمله یا بند غلط در قرارداد بقیه مفاد را هم بی‌اعتبار کند.

رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ ادامه داد: به‌طور مثال در قرارداد آمده اگر بازیکنی تا X تعداد بازی در طول فصل انجام ندهد، قرارداد او فسخ خواهد شد، اما این موضوع در اختیار بازیکن نیست و باشگاه و سرمربی تصمیم‌گیرنده هستند. پس قرارداد به این شکل یک جانبه می‌شود در حالی که باید دو جانبه باشد.

وی درباره اعلام رقم قرارداد بازیکنان و اینکه آیا مانند سال گذشته قرارداد تمام بازیکنان باشگاه‌ها منتظر خواهد شد یا نه، اظهار داشت: این کار باید از سوی باشگاه‌ها صورت بگیرد، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، هیئت رئیسه سازمان لیگ طبق قانون خودش این کار را انجام خواهد داد. ما کاری به این نداریم که قوانین داخلی باشگاه‌ها یا قوانین بین‌المللی چه می‌گوید، بلکه قوانین ملی ما از سوی وزارت ورزش‌وجوانان و فدراسیون فوتبال می‌گوید اگر قراردادها از سوی باشگاه‌ها منتشر نشود، سازمان لیگ موظف است رقم قراردادها را منتشر کند.

رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ درباره اینکه بالاترین رقم قرارداد مربوط به کدام بازیکن و میزان آن چقدر است، خاطرنشان کرد: این جزو اسرار باشگاه‌هاست و ما هم امانت دار هستیم. منتظر می‌مانیم که خود باشگاه‌ها اعلام کنند و اگر این‌طور نشد ما خودمان در سایت سازمان لیگ آن را منتشر می‌کنیم.

شهبازی از تشکیل شورای حل اختلاف در سازمان لیگ خبر داد و افزود: این شورا تشکیل خواهد شد تا اگر بازیکنی با باشگاهی در قراردادش به اختلاف خورد بتواند مشکل خود را در شورا حل کند. اگر مشکل در شورای حل اختلاف حل نشود آن وقت پرونده به کمیته انضباطی و کمیته استیناف ارجاع داده می‌شود.

پیامک :5000291247
  • پربیننده ترین ها
  • پربحث ترین ها