به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید

      
سه‌شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ February 2024 27
کد خبر: ۵۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

نصیرزاده: باشگاه و بازیکن برای عقد قرارداد آزادی دارند

نصیرزاده: باشگاه و بازیکن برای عقد قرارداد آزادی دارند

خوزستان اسپورت-  رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال به اظهارات رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ پاسخ داد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، هوشنگ نصیرزاده  هوشنگ نصیرزاده در خصوص صحبت‌های شهبازی، مسئول نقل‌وانتقالات سازمان لیگ مبنی بر اینکه این سازمان می‌تواند تمامی قراردادها را بررسی و در صورت وجود اختلاف با مواد آئین‌نامه برخی از بندها را باطل کند، اظهار داشت: طبق اصول نقل‌وانتقالات بین‌المللی فوتبال باشگاه و بازیکن در انعقاد قرارداد خود به شرط رعایت حداقل استانداردهایی مانند مدت قرارداد، مبلغ، شرایط فسخ، شروط ضمن عقد و پس از امضای طرفین برای نگارش آن آزادی کامل دارند.

وی ادامه داد: فیفا در نامه اکتبر 2014 به فدراسیون ایران گفته که هرگاه طرفین قرارداد به اجماع برسند، قرارداد جاری خواهد شد و فدراسیون فوتبال به عنوان شخص ثالث هیچ سمتی در این قراردادها ندارند و حتی با امضای مدیر حقوقی فیفا به ما نامه نوشته‌اند که فدراسیون‌ها هیچ طرفیتی در قرارداد بازیکن و باشگاه نباید داشته باشند. با این دلیل آنچه بین باشگاه، بازیکن و وکلای آنها توافق می‌شود، معتبر است و هیچ تشکیلات دیگری حق نادیده گرفتن مفاد و بندهای قرارداد را ندارد چرا که باشگاه‌ها طبق قانون تجارت به ثبت رسیده‌اند و آن حالتی که قبلاً فدراسیون برای آنها فرم قرارداد طراحی می‌کرد سپری شده و آنها در انتخاب مفاد آن آزادی کامل دارند.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تأکید کرد: اگر در قرارداد موردی مشخص نشده باشد آنگاه آئین‌نامه نقل‌وانتقالات مصوب 1393 بین آنها قضاوت می‌شود. شرط آزادی طرفین برای عقد قرارداد این است که مفاد آن خلاف قوانین کشوری نبوده و قوانین شرع را زیر سؤال نبرد و ضمناً حداقل‌ها نیز در آن رعایت شده باشد.

نصیرزاده یادآور شد: دبیرکل فدراسیون فوتبال درخواست کرده که این آزادی قرارداد برای تمامی لیگ‌ها در رده فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان نیز تسری پیدا کند و فرم‌های چهار برگی که به نوعی الزام کردن باشگاه‌ها به نوشتن نوع قرارداد طراحی شده بود، از سیستم نقل‌وانتقالات فوتبال حذف شود.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱
reza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
0
0
تنها خوزستانی که واقعا نچسب و بد اخلاق و قد
بدرد فوتبال ما نخورده اگه راست میگی یه چهارتا تبصره از فیفا بیار که بگه سرباز گرفتن تراکتور از خوزستان غیر قابل قبول
  • پربیننده ترین ها
  • پربحث ترین ها