به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید

      
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ March 2024 04
کد خبر: ۶۳۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

گزارش‌های مستند از تبانی در فوتبال ایران

گزارش‌های مستند از تبانی در فوتبال ایران

خوزستان اسپورت- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه برخی نقش مستقیم در سقوط یا صعود تیم‌ها در فوتبال داشته‌اند، گفت: گزارش‌های مستند و زیادی مبنی بر تبانی مدیران، بازیکنان، مدیران و داوران وجود دارد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از مهر، محمدعلی پورمختار درباره نتایج  گزارش تحقیق  و تفحص از فوتبال، ضمن بیان مطلب فوق گفت: حدود سه هفته پیش در صحن عمومی کمیسیون این گزارش را قرائت کردیم اما چون حجم آن زیاد بود، تصویب شد خلاصه شود و این خلاصه کردن زمان برد.

وی ادامه داد: گزارش تحقیق و تفحص از فوتبال تقریباً نهایی شده است و هفته آینده برای هیات رئیسه  مجلس ارسال می‌شود و امیدواریم در نخستین دستور کار مجلس قرار گیرد. همچنین پس از اینکه گزارش در صحن مجلس قرائت شد، بیشتر سوء استفاده‌های مالی را به قوه قضائیه گزارش خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه علی کفاشیان در پیش ما به برخی از فسادها اشاره کرد، یادآور شد: فساد را مساوی جرم نمی‌دانیم زیرا تخلفات اداری هم جزو فساد محسوب می‌شود و اینگونه نیست که هر فسادی، جرم باشد.

وی با بیان اینکه گزارش‌های مستند و زیادی مبنی بر تبانی مدیران، بازیکنان، مدیران و داوران وجود دارد، افزود: حجم زیادی از گزارش‌های مستند توسط اهالی فوتبال به دست ما رسیده و فدراسیون هم از نظر اینکه نقش راهبردی دارد، در جاهایی بنا به عللی ورود و نقش مستقیمی در سقوط یا صعود تیم داشته است.

پورمختار با تاکید بر اینکه همه گزارش‌های کمیسیون اصل ۹۰، مستند و صحیح است، خاطرنشان کرد: از سال ۸۵ تا ۹۳، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ۱۸۳ سفر و دبیر فدراسیون ۲۱۸ سفر داشتند و این مستند به گزارش‌های رسمی است.

وی درباره سرفصل‌های گزارش مفاسد فوتبال اینگونه اظهارنظر کرد: بیشترین گزارش‌ها مالی است از جمله منابع درآمدی، منابع ارزی، نحوه هزینه‌ها و قراردادهای منعقد در باشگاه‌ها، گزارش‌هایی درباره نحوه قراردادها و میزان آنها و افراد خاص و پرداخت وجه به برخی از رسانه‌ها و پرداخت به تیم مقابل وجود دارد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که پنجشنبه شب میهمان تلفنی برنامه گفتگوی ویژه خبری شکبه دوم سیما بود، صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: رسانه‌ها هم اقدامات مختلفی را انجام دادند، از جمله اینکه با گرفتن مبالغی بازیکنی را بزرگ و مطرح و در نتیجه با همکاری مربیان آن بازیکن را به باشگاه‌های مطرح منتقل کردند.

وی در ادامه یادآور شد: فوتبال مدیران توانمندی هم دارد اما برخی مدیران هم وجود دارند که توانمند نیستند اما مهم این است که باید مدیرانی انتخاب کنیم که هم سالم و هم فوتبالی باشند.

پورمختار همچنین گفت: برخی اوقات نگاه سیاسی به برخی باشگاه‌ها و تیم‌ها موجب شد برخی افراد سیاسی را از طرف دولت به عنوان مدیران باشگاه منصوب کنیم، مانند خودروسازی.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱
استقلال اهواز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۰
0
1
امروزم یکیش تو اهواز رخ داد مجلس بیاد جلوگیری کنه .خیلی تابلو بود یه پنالتی یه گل یه اخراجی .این دیگه اشتباه داوری نیست
  • پربیننده ترین ها
  • پربحث ترین ها